Varpos labradoras

Daug lengviau užkirsti kelią įvairioms ligoms, negu vėliau jas gydyti. Todėl dar kartą primename varpos labradoras profilaktikos priemones: Vakcinacija Visi suaugę šunys bei katės turi būti vakcinuojami vieną kartą metuose. Tinkamą vakciną visada parinks veterinarijos gydytojas. Vakcinuojami tik sveiki, dehelmintizuoti gavę vaistų nuo kirminų varpos labradoras.

Maži šuniukai vakcinuojami tris kartus: 6, 9 ir 12 savaičių amžiaus, arba, 8, 11, 14 savaičiu amžiaus. Maži kačiukai vakcinuojami du kartus: 9 ir 12 savaičių amžiaus. Kadangi jie dar neturi pakankamo atsparumo virusinėms ligoms ir gali lengvai jomis užsikrėsti. Tam netgi nėra būtinas tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais.

Užteks to, kad mažylis pasivaikščios ten, kur prieš kurį laiką praėjo sergantis gyvūnas. Dehelmintizacija Suaugę šunys ir katės turi gauti varpos labradoras nuo kirminų 4 kartus metuose.

Tai reiškia - kas tris mėnėsius. Mažyliai šuniukai pirmą kartą dehelmintizuojami 3 savaičių amžiaus.

Kačiukai - 6 savaičių amžiaus. Dėl tolimesnių varpos labradoras dehelmintizacijų reikėtų pasitarti su savo veterinarijos gydytoju kiekvienu atveju individualiai. Svarbu žinoti, kad suaugę gyvūnai, turintys žarnyno parazitų, varpos labradoras atrodo visiškai kliniškai sveiki. Tačiau su išmatomis jie platina mikroskopinius helmintų kiaušinėlius, kurių dauguma yra pavojingi ir žmogui, o ypač - vaikams. Todėl varpos labradoras laiku dehelminizuodami savo augintinius, Jūs apsaugosite ne tik jų, bet ir savo bei savo vaikų sveikatą.

varpos labradoras

Kriptorchizmas Kriptorchizmas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia - paslėpta sėklidė. Tai varpos labradoras, apibūdinantis vienos arba abiejų sėklidžių buvimą ne joms fiziologiškai būdingoje vietoje.

Neretai ši patologija painiojama su anorchizmu arba monorchizmu, kai sėklidžių visai nėra. Kriptorchizmo atveju abi sėklidės yra, tačiau jos, viena arba abi, nenusileidžia į mašnelę, o lieka pilvo ląstoje arba kirkšnies kanale. Normoje, jau pas 4 — 5 savaičių amžiaus šuniukus galima apčiuopti žirnio dydžio sėklides. Jos būna mažos, minkštos, paslankios, gali laisvai varpos labradoras į kirkšnies kanalą ir vėl nusileisti į mašnelę.

varpos labradoras

Jei sunku sėklides apčiuopti, šuniuką galima šiek tiek pakelti už priekinių kojų taip, kad užpakalinėmis jis stovėtų ant žemės, arba paguldyti ant nugaros. Pilnai susiformuoti ir nusileisti į mašnelę sėklidės turi iki 6 menėsių amžiaus. Tačiau jei pas 2 — 3 mėnesių šuniuką jų neįmanoma užčiuopti arba jei jos užčiuopiamos tik kirkšnyje, bet ne mašnelėje - jau galima įtarti kriptorchizmą.

Dažniausiai pasitaiko vienpusis kriptorchizmas — kai viena sėklidė yra mašnelėje, o kita nenusileidusi. Tokie patinai vystosi ir bręsta varpos labradoras normaliai, būna lytiškai aktyvūs, gali sukergti pateles ir susilaukti varpos labradoras, kadangi sveikos sėklidės visiškai pakanka normalios spermos gamybai.

Įdomu tai, varpos labradoras tokių šunų lytinis aktyvumas būna ypač stipriai iškreištas jų elgsenoje, kartais netgi stipriau, nei sveikų šunų. Abipusiai kriptorchai neretai taip pat būna lytiškai aktyvūs, tačiau palikuonių susilaukti negali. Tai paaiškinama tuo, kad nenusileidusiose sėklidėse spermos gamyba būna sutrikusi arba ji visai nėra gaminama.

varpos labradoras

Tam, kad normaliai produkuotų spermą, sėklidžių temperatūra turėtu būti 3 — 5 laipsniais žemesnė nei bendra kūno temperatūra. Štai kodėl jos yra būtent mašnelėje, o ne pilvo ląstoje. Kriptorchinės sėklidės būna per aukštoje joms temperatūroje, dažniausiai - minkštos, varpos labradoras mažesnės, sėklinių kanalėlių varpos labradoras sumažėja daugiau nei dvigubai ir jos nebegali normaliai atlikti savo funkcijos — produkuoti spermos.

Nuorodos kopijavimas

Tačiau tai neturi įtakos endokrininei sėklidžių veiklai — lytinis hormonas testosteronas yra gaminamas normaliais kiekiais, todėl net abipusiai kriptorchai dažniausiai turi aiškiai išreikštus lytinius požymius — žymi teritoriją, domisi patelėmis ir t. Kodėl pasireiškia kriptorchizmas? Ši anomalija varpos labradoras perduodama varpos labradoras.

Anatomiškai tai pasireiškia pavedlėtu per siauru kirkšnies kanalu, per trumpu sėkliniu virželiu, per didelėmis sėklidėmis, endokrininėmis patologijomis hiipofizės veiklos sutrikimais varpos labradoras tt. Dažniausiai serga grynakraujai mažų veislių patinai, mišrūnai serga rečiau. Ypač dažnai ši anomalija pasireiškia pas varpos labradoras spanielius, mažuosius ir vidutinius šnaucerius.

Bet, be abejo, gali sirgti ir kitų veislių patinai. Nors ši patologija gali būti pastebėta tik pas patinus, patelės gali varpos labradoras šio geno nešiotojos. Ir jei tokią patelę sukergsime su išoriškai sveiku patinu, kuris taip pat turės recesyvinį kriptorchizmą nešantį geną — jų palikuonys patinai bus arba kriptorchai arba, kaip ir tos pačios vados kalytės, liks nešiotojai. Būtent dėl genetinės kilmės net ir vienpusių kriptorchų negalima naudoti veisimui.

Dėl tos pačios priežasties parodų metu kriptorchai yra brokuojami. Kartu su kriptorcizmu šie šunys neretai turi ir kitų igimtų patologijų, tokių kaip kirkšnies ir bambos išvaržos, kelio girnelės išnirimai ir tt.

Labai svarbu atsiminti, kad vyresnio amžiaus kriptorchai turi didelį polinkį sirgti onkologinėmis sėklidžių ligomis. Dažniausiai vystosi Sertolio ląstelių augliai bei seminomos. Supiktybėjusi sėklidė gali išaugti labai didelė, spausti kitus organus, taip pat ji gali veikti kaip aktyvi endokrininė liauka išskirdama tam tikrus, kartais net moteriškus hormonus, kurie sukelia patino feminizacija, plikimus, ir kitas patologijas. Šie navikai, nors ir piktybiniai, metastazuoja gana retai ir laiku iškastravus šunys dažniausiai pasveiksta.

Kriptorchizmas diagnozuojamas palpuojant mašnelę. Jei čia sėklidžių nėra, kartais jas galima užčiuopti kirkšnies kanale. Sunkiau varpos labradoras likusias pilvo ląstoje. Kartais jos matomos echoskopu, tačiau neretai varpos labradoras tiktai kastruojant. Kadangi kriptorchizmas yra paveldimas ir patinai veisimui naudojami būti negali, kadangi senatvėje dažnai vystosi šių seklidžių vėžiniai susirgimai — varpos labradoras pagrindinis ir svarbiausias gydymo būdas yra kastracija.

Šalinti reikėtų ir sveiką varpos labradoras nenusileidusią sėklidę. Rekomenduojama tai daryti jauname amžiuje, kai šuo jau yra subrendęs ir tiksliai nustatoma diagnoze. Pastebėjus kriptorchismą anksti, iki 4 mėn amžiaus, ir, jeigu varpos labradoras galima užčiopti varpos labradoras kanale, gydymui galima naudoti masažą, stengiantis kuo ilgiau išlaikyti kiaušinėlį mašnelėje.

Taip pat galima naudoti tam varpos labradoras vet gydytojo paskirtus hormoninius preparatus, vitamina E. Jei naudojant visus šiuos gydymo varpos labradoras sėklidė nenusileidžia į mašnelę iki 8 mėn amžiaus — patiną vis tiktai reikėtų kastruoti. Kai kur vis dar naudojamas chirurginis gydymas, kai sėklidė atstatoma į mašnelę operuojant arba implantuojamas dirbtinis sėklidės pakaitalas.

Šis metodas yra vertinamas labai prieštaringai ir stengiamasi jo vengti dėl etinių sumetimų.

Vis tik kriptorchų patinų negalima veisti bei palankiai vertinti parodose, taip pat nekastruoti patinai dažnai kenčia nuo vėžinių susirgimų senatvėje, todėl šis varpos labradoras nebetenka prasmės. Tam, kad kuo rečiau pasitaikytų kriptorchizmo atvejai, reikėtų labai kruopščiai ir sąžiningai parinkti šunis naudojamus veisimui. Neveisti ne tik pačių varpos labradoras, bet ir, jei tik tai įmanoma, tokius šuniukus vedančių kalių bei tos pačios vados sveikų patinų ir kalyčių. Ūmus šlapiasis dermatitas Nors daugelis varpos varpos labradoras ligų yra lėtinio pobūdžio ir vystosi ištisas savaites ar net mėnesius, kai kurios gali pasireikšti labai ūmiai.

Viena is jų - ūmus šlapiasis dermatitas dar vadinamas šlapiuojančia egzema, šlapiuote, "hot spot". Tai yra bakterinis odos uždegimas, kai infekcija odoje išplinta per kelias valandas ir pažeidžia nemažus odos plotus.

Sveika gyvūno oda yra atspari iš aplinkos patenkantiems infekcijos sukėlėjams.

Veterinarija, gyvunai ir ne tik - Šunų veterinarija

Tačiau pakanka bent menkiausio įbrėžimo, ir atsiveria puikūs vartai patogeniniams mikroorganizmams daugintis. Dažniausiai oda pažeidžiama, kai pats gyvūnas intensyviai kaso, varpos labradoras varpos, kaip mato moterys trina tą kūno vietą, kuri skauda, niežti ar yra kitaip dirginama. Todėl pirmine ūmaus šlapiojo dermatito priežastimi gali būti - blusos, kiti odos parazitai, nešvarus ir neprižiūrėtas kailis, varpos labradoras svetimkūniai, ausų uždegimai, paraanalinių liaukų problemos.

Taip pat oda gali buti pažeista kirpimo, šukavimo ar trimingavimo metu, po žaidimo su kitais šunimis, po maudynių nešvariame vandenyje.

Didesnį polinkį sirgti turi šunys, kurių poplaukis tankus. Tai koliai, vokiečių aviganiai, auksaspalviai retriveriai, čiau - čiau, rotveileriai, labradorai, senbernarai.

Dažniausiai serga vasarą ir ankstyvą rudenį, kai orai šilti ir drėgni, gyvūnai dažnai maudomi, kerpami, triminguojami bei daug laiko praleidžia gamtoje.

Suskeldėjusi varpa odą, ypač, kai po plauku šilta ir drėgna, susidaro labai palanki terpė varpos labradoras mikrobams varpos labradoras. Jie išplinta labai greitai ir per kelias valandas atsiranda šlapia, pūliuojanti, skausminga, nemalonų kvapą turinti dėmė. Židinys būna rausvai geltonas, su gelsvu sekretu viduryje, aplinkinė oda būna paraudusi, labai aiskiai matoma riba tarp sveiko ir pažeisto audinio.

Plaukas varpos labradoras vietoje sulimpa, po kurio laiko nukrenta. Laiku nepradėjus gydymo, židinys po plauku progresuoja ir dideja labai greitai. Pažeidimo vieta priklauso nuo varpos labradoras varpos labradoras. Esant blusoms - nugaros srityje, ausų uždegimams - aplink ausis, ir t. Todel svarbu pradėti gydyti kuo anksčiau, kol židinys dar neapėmęs didelio ploto.

Svarbiausias žingsnis - tinkamai apdoroti ir išvalyti žaizdą. Jeigu varpos labradoras agresyvus - gali tekti pritaikyti narkozę arba dalinę sedaciją. Plaukai yra nuskutami šiek tiek už sveikos odos ribų, tokiu būdu žaizda yra geriau aprūpinama deguonimi ir užkertamas kelias tolimesniam infekcijos plitimui.

Žaizda gerai nuplaunama su antiseptiniais, sausinančiais tirpalai, tada tepama antibiotikų ir kortikosteroidų tepalais. Ši procedūra kartojama 2 kartus dienoje.

Svarbu, kad gydymo metu šuo pažeistos vietos nekasytų ir nelaižytų, kadangi tai labai apsunkina gyjimą. Tam naudojami įvairūs tvarsčiai arba specialios apykaklės. Kai židinys tampa sausas, pasidengia šašu, antibiotikų tepalai yra keičiami minkštinančiais kremais.

Priklausomai nuo pažeidimo laipsnio, gali būti skiriami antibiotikai bei kortikosteroidai sisteminaim gydymui. Svarbiausia gydant - rasti pirminę priežastį ir ją pašalinti. Gydymą visada turi skirti veterinarijos gydytojas, kuris tiksliai diagnozuos ligą, diferencijuos nuo daugelio kitų panašių susirgimų. Kadangi kai kurios sunkios endokrininės ligos pav.

Siekiant išvengti dermatito pasikartojimo reikėtų laiku šukuoti bei kirpti gyvūną, profilaktiškai naudoti antiparazitinius preparatus, tinkamai prižiūrėti ausis bei paraanalines liaukas. Ūmus gastroenteritas Virškinamojo trakto sutrikimas - dažna problema, dėl kurios gyvūnų augintojai kreipiasi į veterinarijos gydytojus.

Gastroenterologinių ligų grupė yra be galo plati. Tai įvairūs skrandžio, žarnyno, kepenų, kasos varpos labradoras bei lėtiniai skirtingos etiologijos susirgimai.

Kadangi vasara - šiltasis kelionių bei atsotgų metas, daugiau būdami gamtoje gyvūnai turi begales progų prisiėsti visokiausių atliekų, kai dienos karštos, maistas taip pat genda daug greičiau. Šiltuoju metu dažniausia vasaros virškinamojo trakto problema - ūmus gastroenteritas. Dažniausiai suserga jauni, mėgstantys viską rinkti lauke bei graužti žaislus šunys, taip pat šunys maitinami košėmis, kadangi vasarą naminis maistas daug greičiau rūgsta.

Katės, maitinamos žuvimi ar mėgstančios graužti kambarines gėles, žaisti su siūlais ir minkštais žaisliukais. Ūmaus gastroenterito požymiai priklauso nuo ligos sunkumo. Dažniausiai gyvūnas tampa šiek varpos labradoras liūdnesnis, nenori žaisti, daugiau miega nors sergant lengva forma bendra savijauta gali ir visai nepakistiprasideda staigus viduriavimas minkštomis, kartais net vandeningomis išmatomis.

Varpos labradoras šuo ar katė gali nuo kelių kartų per parą iki varpos labradoras kartų per valandą, jis nebegali iškęsti namie per naktį, dažniau prašosi į lauką arba viduriuoja tiesiog namuose. Susilpnėja arba dingsta apetitas, kartais keturkojai atsisako net ir vandens, gali vemti arba atpilti maistą 2 - 3 kartus dienoje. Jei viduriavimas tęsiasi ilgiau, varpos labradoras gali atsirasti šiek tiek šviežio raudono kraujo dėl pažeistų storojo žarnyno kapiliarų.

Negydant arba pas jaunus šuniukus bei kačiukus gali gana greitai išsivystyti organizmo dehidratacija skysčių netekimas man nepatinka varpos išvaizda, į pažeisto varpos labradoras gleivinę gali patekti antrinė infekcija. Kūno temperatūra pradžioje būna nepakitusi, vėliau - gali kilti antrinės infekcijos atvejuarba kristi žemiau normos dėl skysčių netekimo žala nuo erekcijos tablečių prasidedančios toksikozės bei septicemijos.

Pavojingi požymiai - staigiai blogėjanti bendra gyvūno savijauta, kylanti arba krentanti temperatūra, stiprus pilvo skausmas, pakitusios spalvos burnos bei akių gleivinės, dažnas vėmimas, viduriavimas kavos spalvos dvokiančiomis išmatomis.

Negydant gali būt s tipriai pažeistas žarnyno sienelės vientisumas, prasidėti hemoraginis gastroenteritas, netgi ištikti kolapsas ir staigi mirtis. Ūmų gastroenteritą veterinarijos gydytojas diferencijuos nuo virusinio enterito, kasos, kepenų ligų, autoimuninių susirgimų, pašaro netoleravimo,invaginacijos, opinio gastroenterito sukelto tam tikrų medikamentų. Todėl patarčiau prasidėjus net ir nežymiems virškinamojo trakto sutrikimams pasikonsultuoti su savo veterinarijos gydytoju - jei tai tik nežymus varpos cristiano ronaldo uždegimas - gydytojas patars kaip greičiau išvengti nemalonių požymių, jei tai rimtesnės ligos pradžia - neprarasite daug brangaus laiko.

Gydoma priklausomai nuo būklės sunkumo. Pirmiausiai taikoma 12 - 24 valandų bado dieta. Stengiamasi kuo greičiau atstatyti prarastų organizmo skysčių ir elektrolitų balansą, kadangi staigus skysččių varpos labradoras labai pavojingas gyvūno gyvybei. Tam naudojamos intaveninės arba poodinės ringerio bei kitų tirpalų infuzijos, jei šuo nevemia ir nori lakti - galima girdyti specialiai tam skirtus tirpalus. Jei yra stipriai sumažėjęs K kiekis kraujyje - skiriami papildomi preparatai K kiekiui atstatyti.

Įtariant antrinę infekciją skiriami antibiotikai. Kartais skiriami antiuždegiminiai, spazmolitiniai, vėmimą slopinantys preparatai.

varpos labradoras

Gyvūnui sveikstant skiriama gydomoji dieta. Ji yra parenkama kiekvienam gyvūnui individualiai gydomasis sausas maistas arba naminis lengvai įsisavinamas pašaras, pvz: virta vištiena su ryžiais.

Varpos labradoras bet koks gydomasis maistas duodamas nedidelėmis porcijomis ir dažnai, stengiantis neapkrauti gyvūno virškinamojo varpos labradoras. Taip pat gali būti girdomi įvairūs preparatai atstatantys normalią žarnyno mikroflorą, adsorbentai, surišantys toksinus žarnyne ir tt.

Visus šiuos medikamentus turi skirti tik veterinarijos gydytojas.

Tačiau aukštesnė žolė ar krūmas gali slėpti pavojų, kuris kai kuriems augintiniams baigiasi varpos labradoras ir netgi mirtimi. Erkės platina pavojingą šunims babeziozės ligą, apie kurios grėsmes žinome toli gražu ne visi. Vienam iš jų ligos įveikti nepavyko. Justinos mylimą šunelį pražudė babeziozė © Asmeninio archyvo nuotr. Išsigando, kai šuns šlapimas tapo raudonas Vilnietė Rasa pasakoja prieš kelis mėnesius įsigijusi labradoro retriverio veislės varpos labradoras.